Bramka RFID automatyzuje czasochłonne czynności śledzenia, zliczania i kontroli odciążając pracowników i eliminując pomyłki.
Patrząc na ekran Panelu Sterującego bramki RFID Navigator widzisz gdzie ostatnio był Twój towar, wyrób, opakowanie, środek trwały lub pracownik.
W przeciwieństwie do kodów kreskowych skanowanie etykiet radiowych następuje automatycznie, zbliżeniowo, nie angażując pracy człowieka. Dzięki technologii RFID nie zaginą żadne informacje.
Bramka RFID Navigator:
- Automatycznie rejestruje przedmioty w czasie rzeczywistym.
- Odciąża personel od żmudnego zbierania danych i ręcznej kontroli.
- Integracja bramki RFID z innymi systemami przedsiębiorstwa wzbogaca je w nowe możliwości automatycznego zbierania danych np. o ruchach magazynowych, przemieszczaniu się majątku, towarów lub osób.

W czym pomoże Twojej firmie bramka RFID?
Rejestracja przebiegu produkcji na poszczególnych etapach lub śledzenie poszczególnych palet, kontenerów, wózków widłowych z wyrobami
Zarządzanie pojemnikami zwrotnymi i kontenerami, w które są pakowane wyroby i transportowane do klienta.
Kontrola przemieszczania się dużych przedmiotów (ewidencja środków trwałych, wyposażenia, ewidencja komputerów) przez bramki na terenie firmy ułatwia ich lokalizację.
Bramka RFID (RFID Gate) w magazynie – wspomaga rejestrację ruchów palet magazynowych, przyjęcia i kompletacja wydań. “Czy przesyłka jest prawidłowo przygotowana?„. Tunel RFID w magazynie.
Zastosowanie bramki RFID do rejestrowania przepływu przedmiotów
Bramka RFID Navigator śledzi przemieszczające się wyroby, towary, opakowania, palety, kontenery lub wyroby oznakowane specjalnie dobranymi podczas testów do warunków pracy znacznikami RFID.
Zastosowanie pojedynczego czytnika do zliczania przepływu towarów
W wielu zastosowaniach wystarczy jeden czytnik RFID 4MRL podłączony do oprogramowania Rejestrator RFID, aby odczytywać i zliczać znaczniki RFID oraz zapisywać je do bazy MS SQL lub pliku tekstowego CSV.
3
Zliczanie wyrobów i rejestrowanie operacji za pomocą terminala magazynowego i aplikacji mobilnej RFID
Najprostsze i najszybsze do wdrożenia jest zliczanie towarów za pomocą czytnika mobilnego (kolektor danych) i aplikacji Mobilny Navigator. Nie musisz ciągnąć dodatkowych kabli, zachowujesz pełną mobilność.
Dodatkowo, aplikacja mobilna nie tylko zapisze odczytany znacznik, ale możesz także mu przypisać status, zrobić zdjęcie dokumentacyjne, wybrać kontrahenta gdzie towar wychodzi. Aplikacja zapamięta datę, czas i operatora, który dokonał tych operacji. Poznaj Mobilnego Navigatora.


Z czego składa się bramka RFID (RFID Gate)? – czytniki, anteny oraz oprogramowanie
Bramka RFID Navigator składa się z czytnika RFID wyposażonego w różne konfiguracje anten RFID wraz z oprogramowaniem sterującym RFID Navigator Gate. Decydujące znaczenie na pewność odczytów mają warunki pracy, rodzaj przedmiotów i sposób oznaczenia znacznikami RFID.
Bramka RFID może mieć postać:
- funkcjonalnego stelaża z antenami dostosowanego do charakteru pracy,
- portalu podwieszonego pod sufitem,
- tunelu RFID do którego wsuwane są przedmioty np. na wózku ręcznym lub widłowym.
Wyposażona w sygnalizator dźwiękowy i świetlny bramka może zgłaszać sytuacje alarmowe.
Kluczowe jest oprogramowanie rejestrujące odczyty bramki. RFID Navigator prezentuje zebrane dane w przyjaznej formie oraz integruje się z innymi systemami przedsiębiorstwa, umożliwiając śledzenie zasobów. Komunikuje się bezpośrednio z bazą danych klienta lub za pomocą interfejsu sieciowego API.
Zastosowany w naszej bramce RFID czytnik działa niezależnie od połączeń sieciowych użytkownika i w razie awarii potrafi zbierać dane i w późniejszym czasie przekazać je dalej. Dzięki niemu w naszej bramce RFID nie zaginą żadne informacje.
Jak rozpocząć wdrożenie kontroli towarów bramkami RFID?
Źle dobrane chipy RFID, czytniki, anteny i oprogramowanie prowadzą do niskiej skuteczności odczytu. W niesprzyjających warunkach zaledwie 30%-50% prób odczytu zakończy się powodzeniem. W systemach RFID kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich komponentów oraz testy. Często spotykamy się u naszych klientów z niedziałającymi projektami, w których popełniono kilka podstawowych błędów.
Dlatego wdrożenie rozpoczynamy od usługi audytu w docelowych warunkach pracy klienta oraz wdrożenia pilotażowego.

Szybkie wdrożenie zliczania towarów i wyrobów z RFID
Najłatwiej i najszybciej wdrożysz RFID, nie stosując bramki RFID, ale czytnik mobilny z aplikacją RFID Navigator Mobile.
Praca wygląda jak za pomocą popularnych terminali magazynowych, a Tobie odpadnie konieczność prowadzenia instalacji energetycznej i sieciowej. Skróci to czas wdrożenia i obniży koszty.
Skanowanie jest znacznie łatwiejsze niż kodem kreskowym, a rozwiązanie gotowe do użycia bez skomplikowanego montażu. Zadzwoń w celu omówienia zalet obu rozwiązań.
Bramka RFID na pomoc edukacji!
Bramka RFID z powodzeniem może pełnić rolę pomocy edukacyjnej w szkołach branżowych, zawodowych, technikach, uczelniach wyższych czy firmach szkoleniowych.
Jest częścią interaktywnej pracowni dydaktycznej Navigator EDU. Sprawdź, co oferuje ten pakiet.